29/9/2021-Buket hazal yılmaz

Neden İYAP Ailesine Katılmalısınız?

WhatsApp Image 2020-08-06 at 21.39.50 (2)

            


            Yeni dönem başlıyor, yeni öğrenciler İYTE’ye hoş geldiniz. Derslerde başarılı olurken artık en az bir toplulukta aktif olmanızın hem öğrencilik hayatınızda hem mezuniyet sonrasında çokça artısını göreceğinizi öğrenmenizin vakti geldi. Bugün sizinle paylaşacağımız yazımızın konusu okulumuzda birçok topluluk varken neden İYAP ailesine katılmalısınız?


            Ben Buket, Şehir ve Bölge Planlama 2. Sınıf öğrencisiyim. İYTE’ye pandemi sürecinde online eğitim devam ederken başladım. Kimseyi tanımadan döneme başlamanın zor olacağını ve hiç arkadaş edinemeyeceğimi düşünürken toplulukların aktifliğini görüp Yapı Topluluğu kayıt formunu doldurdum. Benimki tamamen alanımla alakalı olduğu için bir tercihti ve şu anda geriye dönüp baktığımda ne kadar çok arkadaş edindiğimi ve ne kadar çok şey öğrendiğimi gördükçe şaşırıyorum.


“…şu anda geriye dönüp baktığımda ne kadar çok arkadaş edindiğimi ve ne kadar çok şey öğrendiğimi gördükçe şaşırıyorum.”           İYAP, 3 bölümden öğrenci kabul eden bir topluluk ama bu öğrenciler disiplinler arası olarak çok şey öğrenebiliyor. Bir grup gönüllü oturup araştırarak, öğrenerek web site tasarımı öğrenebiliyor ve uygulamaya geçebiliyor. Kalabalık bir grup “Haydi dergi çıkartalım!”, diyebiliyor ve oturup bunun için çalışabiliyor. Aslında İYAP ortaya bir fikrim var diye çıktığınızda tam destek gördüğünüz bir aile.

WhatsApp Image 2021-04-09 at 9.23.59 PM


“Aslında İYAP ortaya bir fikrim var diye çıktığınızda tam destek gördüğünüz bir aile.”                        


            Bir topluluğa üye olmak önemli bir adım ama asıl faydasını göreceğiniz şey görev almak olacaktır. Adım atmak ve bir şeyler yapmanın keyfini çıkartmak. Topluluğumuzda etkinlikler düzenliyor, blog yazıları yazıyor ve öğrencilere odaklı akademik bir dergi çıkartıyor, sosyal medya da içerikler üretiyor ve sosyal sorumluluk projeleri hazırlıyoruz. Bunlarda görev alabilir veya deneyimlemek için önce sadece katılımcı olabilirsiniz. Bunlara ek olarak sadece topluluğumuz üyelerinin faydalanabildiği bir menti-mentör projemiz var. Özellikle okula yeni gelen arkadaşlarımızın son sınıf öğrenci arkadaşlarımızın bilgilerinden çokça yararlandığı bu projemizi geliştirmeye devam ediyoruz.


            Yapı Topluluğu Ailesinde en çok değer verdiğimiz konular ise öncelikli olarak eğlenmek. Eğlendiğimiz, çokça öğrendiğimiz, önemli bağlantılar edindiğimiz bir dönem geçirmek hedefimiz. Bu aileye katılmak için beklemenize gerek yok üye ol sayfasında karşınıza çıkacak olan “İyap Üye Ol” butonuna tıklayarak kayıt formuna ulaşabilirsiniz. Ama bekleyip önce bizlerle tanışmak isterseniz yeni eğitim döneminde standımıza uğramayı unutmayın!

foto (1)
WhatsApp Image 2021-09-28 at 11.10.09 PM
WhatsApp Image 2021-04-18 at 13.37.20